overlay

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Ege Bölgesi İlleri Değerlendirme Toplantısı için geldiği İzmir de bir dizi programlar gerçekleştirdi.İlk olarak ziyaret, ardından basına açıklama yapıldı.

Sağlık Bakanı, İzmir programı kapsamında ilk olarak, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret ederek koronavirüs salgınının İzmir’deki seyri ve sağlık yatırımları hakkında görüştü. İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop’un da bulunduğu ziyaretin ardından basına açıklama yapan Sağlık Bakanı koronavirüs salgınında, ülke genelinde hasta sayılarının artışa geçtiğini belirtti.

 

Koca, “Ancak bu artışın ülkenin her yanında eşit olmadığını biliyoruz. İzmir bu anlamda bakanlık olarak mercek altına aldığımız merkezlerimizden biri oldu. Yoğun nüfusu ve birçok tatil yöresini içinde barındırması nedeniyle İzmir önemli bir insan akışının yükünü taşıyor. Bu nedenle İzmir’in ülke çapında salgın kontrolü adına kritik bir rolü var. Türkiye, dünyada filyasyonu en iyi yapan ülkelerden biri hatta tek ülke olduğunu da söyleyebiliriz. Bu gücümüzü İzmir’de de yoğun şekilde sahaya sürdük. Önümüzdeki günlerde bunun etkisini daha da görmeyi umuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sağlık çalışanları ve hastalar ziyaret edildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca daha sonra İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop eşliğinde, İzmir Kâtip Çelebi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ve tedavi gören hastaları ziyaret etti.

 

Ege Bölgesi İlleri Değerlendirme Toplantısı, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ardından heyet, Ege Bölgesi İlleri Değerlendirme Toplantısını gerçekleştirmek üzere İzmir Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına geçti. Toplantıda Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir, Sağlık Bakanlığı Genel Müdürleri, saha koordinatörleri ile İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak ve Denizli illerinin sağlık yöneticileri hazır bulundu.

 

Toplantıda ilk olarak İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop tarafından ilin değerlendirildiği sunum gerçekleştirildi. Diğer illerin sunumlarıyla devam eden toplantının sonunda Bakan koca tarafından basın mensuplarına açıklamalarda bulunuldu.

 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca toplantıyı basına değerlendirdi.

Bakan Koca, yaptığı açıklamasında, İzmir’i merkez alarak Manisa, Aydın, Muğla, Uşak ve Denizli illerindeki mevut durumu, sağlık hizmetlerini ve salgınla mücadelelerini detaylarıyla değerlendirdiklerini söyledi.

 

Bölge illerinin mücadelede ki son rakamlarını paylaşan Dr. Koca diğer yandan illerin planlanan ve devam eden sağlık yatırımları hakkında da bilgi verdi. 

 • OZHN3611.JPG
 • OZHN3640.JPG
 • OZHN3621.JPG
 • OZHN3618.JPG
 • OZHN3653.JPG
 • OZHN3654.JPG
 • OZHN3655.JPG
 • OZHN3656.JPG
 • OZHN3714.JPG
 • OZHN3715.JPG
 • OZHN3716.JPG