Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 170. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı.
23 Kasım 2021

OZHN5129.JPG

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ)  Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesinin 170. Kuruluş Yıldönümü düzenlenen bilimsel bir programla kutlandı.

İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesinin Konferans Salonunda gerçekleşen törene İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi M. Burak Öztop, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz ile çok sayıda sağlık yöneticisi ve çalışanı katıldı.

“Köklü Bir Kurum Kültürüyle, Kaliteli Ve Güvenilir Sağlık Hizmeti Sunmanın Haklı Gururunu Taşıyor”

İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi M. Burak Öztop yaptığı açılış konuşmasında “1851 yılında hizmete açılan İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, köklü bir kurum kültürüyle, kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunmanın haklı gururunu taşımaktadır. Tüm tıbbi birimleri ve uzman kadrosuyla 170 yılını dolduran bu kurum; klinik, pratik uygulamaların yanında akademik başarılarıyla da ulusal ve uluslararası platformda adından bahsettirmektedir” dedi.

Yaklaşık 2 yıldır tüm dünyayla birlikte Ülkemizi de etkisi altına alan pandemi sürecinin başından itibaren ilimizdeki hasta yükünü azaltmak adına Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği halinde olan, olağanüstü çaba harcayan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tüm çalışanlarına teşekkür etti.

“Salgın Döneminde İzmir’in En Büyük Hastanelerinden Biri Olan Bu Kurum Güçlü Birikimiyle İhtiyacımızı Karşılamıştır”

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse de “170 yıllık tecrübenin bu ülkenin sağlık hizmetlerine ne derece katkı yaptığını, bu birikime ne kadar ihtiyacımız olduğunu bu salgın döneminde gördük. Bu salgın döneminde İzmir’in en büyük hastanelerinden biri olan bu kurum güçlü birikimiyle ihtiyacımızın karşılamıştır. Tüm çalışanlarına emeklerinden ötürü teşekkür ediyor Covid-19 nedeniyle verilen şehitlerimizi rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

“İzmir’in Covid-19 Pandemisi İle Mücadelesinin Dünü,  Bugünü Ve Pandeminin Yarını, Ne Zaman Biteceği Sunumlarla Anlatıldı.”

Törende, İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Gürbüz “Gureba-i Müslimin Hastanesinden İKÇÜ Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesine giden 170 yıl” başlıklı sunumuyla kurumun tarihçesini ve bugünlere gelişini anlattı.  

 İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi M. Burak Öztop ve İKÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Esad Topal’ın oturum başkanlığını yaptıkları Programın 2. Bölümünde,  İzmir’in Covid-19 Pandemisi ile mücadelesinin dünü,  bugünü ve pandeminin yarını, ne zaman biteceği sunumlarla anlatıldı.

 Sağlık Çalışanlarına Plaket Takdim Edildi.

Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesinin 170. Kuruluş Yıldönümü Programında ayrıca çeşitli dönemlerde Hastanede idari ve akademik görevlerde bulunan, gelişmesine katkıda bulunan sağlık çalışanlarına plaket takdim edildi.

 • OZHN5138.JPG
 • OZHN5139-.JPG
 • OZHN5140.JPG
 • OZHN5236.JPG
 • OZHN5248.JPG
 • OZHN5268.JPG
 • OZHN5275.JPG
 • OZHN5301.JPG
 • OZHN5368.JPG
 • OZHN5388.JPG
 • OZHN5398.JPG