Kemalpaşa İbrahim-Hüsniye Özdurakoğlu Aile Sağlığı Merkezi Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı.
04 Haziran 2024Geçtiğimiz temmuz ayında Hayırsever İbrahim Özdurakoğu tarafından temeli atılan ve yapımı tamamlanan Kemalpaşa İbrahim-Hüsniye Özdurakoğlu Aile Sağlığı Merkezinin açılış törenine İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Vali Yardımcısı Faik Arıcan, Kemalpaşa İlçe Kaymakamı Musa Sarı, Buca İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer,  Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş ile çok sayıda bürokrat, sağlık yöneticisi, sağlık çalışanı ve vatandaş katıldı.

Herkesin çok parası olabilir, gönlü zengin olmayabilir.”

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban yaptığı açılış konuşmasında; Vatandaşlarımızın taleplerine karşılık vermek için vatandaşlarımızın da bazen bu hizmet yarışına katılıp kendilerine destek olmaları gerektiğini ifade etti. “Destek olmak hayırseverlik, yüce gönüllülükle ilgili bir duygu. Herkesin çok parası olabilir, gönlü zengin olmayabilir.” diyen İzmir Valisi Dr. Elban, “İbrahim amcamız ve kendisini destekleyen kıymetli eşleri Hüsniye Teyzemiz bu güzel binanın yapılmasına vesile oldular. Bundan sonra isimleri hem bu tabelada yaşayacak hem de bu tesisten yararlanan, şifa bulan herkesin dualarını kazanacaklar.” şeklinde konuştu.

“Kendi yaşadığım bölgede böyle bir tesisin açılışından mutluluk duyuyorum”

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar “böyle büyük ve güzel hayırlı bir iş için sizlerin karşısında olmaktan ve kendi yaşadığım bölgede böyle bir tesisin açılışında bulunmaktan çok mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.  

Bu gibi tesislerimizin hizmete girmesi çok önem arz etmektedir”

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş yaptığı konuşmasında; Hayırsever İbrahim Özdurakoğlu’nun daha önce Urla Gülbahçe’de yapmış olduğu sağlık ocağından esinlenerek kendi bulunduğu bölgedeki vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunması için güzel bir yapı inşa ettirdiğini belirtti. “İlimizde; 376 Aile Sağlığı Merkezi 1.397 aile hekimliği birimi ile birinci basamak sağlık hizmetlerini yürütüyoruz. Kemalpaşa’da da 13 aile sağlığı merkezi ile 110.571 kişiye sağlık hizmeti sunuyoruz” dedi. Doç. Dr. Emre Erkuş konuşmasında şunlara değindi:

“İzmir’de aile hekimliği birim başına 3.100 civarında nüfusla hizmet veriyoruz. Daha sağlıklı, daha kıymetli sağlık hizmeti sunabilmek ve çalışan memnuniyetini sağlamak için bu gibi tesislerimizin hizmete girmesi büyük önem arz ediyor. Bugün açılışını yaptığımız aile sağlığı merkezinde de 7 aile hekimliği biriminde yaklaşık 20 bin vatandaşımıza birinci basamak sağlık hizmeti sunulacak“

Hayırsever İbrahim Özdurakoğlu da konuşmasında “Allah bana bunu nasip etti, kim arzu ediyorsa onlara da nasip etsin” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban tarafından Hayırsever İbrahim ve Hüsniye Özdurakoğlu çiftine plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Açılış duasının ardından protokol üyeleri hep birlikte kurdele kesti.

Program, İbrahim-Hüsniye Özdurakoğlu Aile Sağlığı Merkezinin gezilmesi ardından verilen kokteyl ile sona erdi. 

  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10