Aliağa Süleyman Ercan Aile Sağlığı Merkezi Törenle Hizmete Açıldı.
13 Haziran 2024Aliağa’nın Yenişakran Mahallesinde Hayırsever Süleyman Ercan tarafından yapımı tamamlanan Süleyman Ercan Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı. Törene; İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İl Sağlık Müdür Vekili Op. Dr.  Anıl Esen, çok sayıda bürokrat, sağlık yöneticisi, sağlık çalışanı ve vatandaş katıldı.

Hayırsever Süleyman Ercan’a ve ailesine çok teşekkür ederim”

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban yaptığı açılış konuşmasında; gönül zenginliği ile şimdilik 3 ama 6 aile hekiminin görev yapacağı güzel, pırıl pırıl olan aile sağlığı merkezini yapmak gibi yüce gönüllülük ve fedakarlıkta bulunan hayırsever Süleyman Ercan’a ve ailesine çok teşekkür ederek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. 

“Vatandaşımıza yakışan, kaliteli ve hakkaniyetli sağlık hizmetlerinin sunulması temel hedefimiz”

İl Sağlık Müdür Vekili Op. Dr. Anıl Esen yaptığı konuşmasında; vatandaşımıza yakışan, kaliteli ve hakkaniyetli sağlık hizmetlerinin sunulmasını daima temel hedefleri olarak gördüklerini belirterek “bu düşünce çerçevesinde, gerçekleştirdiğimiz sağlık yatırımlarının sürekli yenilenmesi, kalitenin her geçen gün artırılması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

İlimizdeki 376 aile sağlığı merkezinin 12 tanesinin Aliağa’da bulunduğunun altını çizerek Süleyman Ercan Aile Sağlığı Merkezinde 3 Aile hekimliği biriminde yaklaşık 9 bin kayıtlı vatandaşımıza birinci basamak sağlık hizmeti sunulacağını da sözlerine ekledi.

Bu gibi örneklerin artmasını ve bu tür etkinliklerde buluşmayı temenni ediyorum”

Hayırsever Süleyman Ercan’ın torunu Süleyman Ercan, ailesi adına yaptığı konuşmasında “dedemin adı verilen bu binanın mahallemize, köyümüze fayda sağlamasını, şifa olmasını, bu gibi örneklerin çok daha artmasını ve bu tür etkinliklerde buluşmayı temenni ediyorum” dedi.   

Açılış konuşmalarının ardından İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban tarafından Hayırsever Süleyman Ercan ve oğlu Nail Ercan'a, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Açılış duasının ardından protokol üyeleri hep birlikte kurdele kesti.

Program, Süleyman Ercan Aile Sağlığı Merkezinin gezilmesi ardından verilen kokteyl ile sona erdi.

  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9